Stowarzyszenie Karola Miarki
XI PLENER MALARSKI
Redaktor: Lucjan Lukaszczyk   
09.07.2017.
W dniach 10 - 14 lipca 2017 r., w ramach zadania publicznego dotowanego przez Urząd Gminy w Pawłowicach, w Gospodarstwie Agroturystycznym u Państwa Penkalów odbędzie się "XI Plener Malarski" organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach.
W piątek, tj. 14 lipca odbędzie się wystawa prac plastycznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców od godziny 14.00!
 
Wieczornica 2016
Redaktor: Lucjan Lukaszczyk   
28.10.2016.

„Do środków wzbudzających w człowieku szlachetne uczucia należy śpiew”

Karol Miarka

23 października w auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach odbyła się  Wieczornica z okazji 191. rocznicy urodzin Karola Miarki. Podczas tego, kolejnego już wieczornego spotkania poświęconego Karolowi Miarce wystąpił Wyższobramski Chór Kameralny z Cieszyna, który w pięknym programie zaprezentował pieśni sakralne i ludowe oraz utwory z gatunku muzyki popularnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezapomnianym i pełnym pozytywnych wrażeń niedzielnym wieczorze.

 

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach

 Image

Image 

 
Plener 2016
Redaktor: Lucjan Lukaszczyk   
25.07.2016.

Plener malarski w Pielgrzymowicach

 Wakacje to świetny czas na relaks, wypoczynek, ale też rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Taką właśnie możliwość stwarza co roku Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Karola Miarki w Pielgrzymowicach organizując plener malarski, podczas którego stali bywalcy mogą doskonalić swoje umiejętności plastyczne, a ci, którzy po raz pierwszy uczestniczą w tej formie wypoczynku – odkrywają swoje talenty i pod fachowym okiem pani Tatiany Czech – instruktorki pleneru – przekonują się, że chęci i uważne podążanie za wskazówkami przynoszą zaskakujące efekty. Plener malarski odbył się w dniach 4 – 8 lipca w gospodarstwie „AgroPenkala” w Pielgrzymowicach. Kierownikiem wypoczynku była pani Izabela Pilis, a funkcje opiekunów pełniły: Barbara Bazgier – Woźny i Celina Piwko. Oprócz spędzania czasu przed sztalugami uczestniczki pleneru mogły korzystać z licznych atrakcji, jakie zapewnia gospodarstwo agroturystyczne: rowerki wodne, plac zabaw, boiska sportowe, jazda konno. Na zakończenie zorganizowana została wystawa poplenerowa, podczas której podziwiać można było efekty pracy młodych artystów – obrazy o różnej tematyce: pejzaże, martwa natura, motyw zwierzęcy...Uczestniczki pleneru wyraziły swoją wdzięczność organizatorom i opiekunom podkreślając przede wszystkim, że był to czas niezwykle cenny i dający ogromne satysfakcje. Poprosiły również o możliwość wzięcia w nim udziału znów za rok – to znak dla zarządu stowarzyszenia, że tradycję organizowania plenerów malarskich w Pielgrzymowicach warto kontynuować.

 


 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 13 z 13