Stowarzyszenie Karola Miarki
Kolejna Wieczornica za nami
06.11.2018.

28 października bieżącego roku w auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach odbyła się  Wieczornica z okazji 193. rocznicy urodzin Karola Miarki oraz 15. rocznicy Stowarzyszenia.

Tegoroczna impreza miała bardzo uroczysty charakter. Świętowaliśmy nie tylko urodziny Karola Miarki – cenionego działacza społecznego na Górnym Śląsku, ale także 15. rocznicę powstania Stowarzyszenia, któremu patronuje właśnie Karol Miarka.

Najpierw, dzięki prezentacji multimedialnej, mogliśmy zapoznać się z historią powstania Stowarzyszenia, poznać jakie były początki, jakie są cele działalności organizacji. Całość uroczystości uświetnił występ zespołu 2 + 3, który zaprezentował przepiękny repertuar wokalno – instrumentalny.

Zgromadzonym gościom nie trzeba było przedstawiać zespołu – to znakomici artyści, dzisiaj już kształcący się w Uczelniach Muzycznych, absolwenci Szkoły im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

To był niezapomniany czas, poświęcony Karolowi Miarce, 15. letniej historii Stowarzyszenia i pozostawiający sporą dawkę pozytywnych emocji.

Zdjęcia z imprezy w naszej Galerii.

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Wieczornica 2018r.
26.10.2018.

XII Plener Malarski
16.07.2018.

W dniach od 9 do 13 lipca bieżącego roku Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach, realizując zadanie publiczne w ramach inicjatywy lokalnej dotowanej przez Urząd Gminy w Pawłowicach, już po raz dwunasty zorganizowało Plener Malarski.

Pod fachowym okiem Pani instruktor Tatiany Czech, uczestnicy Pleneru mogli miło spędzić wakacyjny czas, rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Jak co roku Plener odbył się w Gospodarstwie Agroturystycznym u Państwa Penkalów w Pielgrzymowicach.

Wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt serdecznie dziękujemy!

Galeria zdjęć - TUTAJ

««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 13