Stowarzyszenie Karola Miarki
Cele statutowe Stowarzyszenia

CELE STATUTOWE ORGANIZACJI

1. Promocja sołectwa w strukturach województwa śląskiego.

2. Dbanie o rozwój kultury, oświaty, sportu i turystyki na terenie sołectwa.

3. Współpraca z samorządem lokalnym oraz wszystkimi organizacjami działającymi na terenie sołectwa.

4. Popieranie rozwoju gospodarczego i inwestycji na terenie sołectwa.

5. Ochrona środowiska naturalnego Pielgrzymowic i najbliższych okolic.

6. Pobudzanie inicjatyw lokalnych do pracy na rzecz rozwoju wsi.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

• Opracowanie i wydanie informacji o zabytkach i atrakcjach turystycznych sołectwa Pielgrzymowice.

• Popularyzację wiedzy o przeszłości Pielgrzymowic i regionu we współpracy

z lokalnymi mediami.

• Dostarczanie bieżących informacji o pracy, osiągnięciach i planach Stowarzyszenia do lokalnej prasy.

• Organizowanie cyklicznych imprez kulturalnych i wieczornic z okazji rocznicy urodzin Karola Miarki.

• Współorganizowanie konkursów wiedzy o historii i współczesności Pielgrzymowic i okolicy.

• Popieranie wszelkich lokalnych inicjatyw obywatelskich dążących do rozwoju Pielgrzymowic.

• Współpracę z władzami lokalnymi w planowaniu inwestycji i rozwoju gospodarczego sołectwa.

• Współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w organizowaniu imprez kulturalnych dla mieszkańców Gminy Pawłowice.

• Popularyzację nauki języków obcych dla dzieci i młodzieży.